top of page
Search

Semifinaalin 2024 kilpailujärjestys ja aikataulu

Kilpailunumero 1. Haaga-Helia, Helsinki

Lidia Belardinelli ja Dzianis Aliaksiuk

 

Kilpailunumero 2. Keuda, Mäntsälä

Yuliia Bodenko ja Hanna Shevchenko

 

Kilpailunumero 3.Omnia, Espoo

Jenni Poola ja Kuro Tomperi  


Kilpailunumero 4. Seinäjoen ammattikorkeakoulu

Petra Laaksonen ja Ulla Peltokumpu  


Kilpailunumero 5. Stadin AO, Helsinki

Aino Kaarkoski ja Mila Nykänen

 

Kilpailunumero 6. Omnia, Espoo

Niko Murro ja Niina Neulikko

 

Kilpailunumero 7. Laurea ammattikorkeakoulu, Espoo

Henri Järvikari ja Angelina Kondiukova


Semifinaalin kahdeksas pari joutui jäämään pois kilpailusta henkilökohtaisista syistä.


AIKATAULU

9:30      Kilpailijat paikalle

10:20    Siirtyminen kisakeittiöön kilpailijapari 1

10:30    1. kilpailijapari aloittaa

1030     Siirtyminen kisakeittiöön kilpailijapari 2

10:40    2. kilpailijapari aloittaa

1040     Siirtyminen kisakeittiöön kilpailijapari 3

10:50    3. kilpailijapari aloittaa

10:50    Siirtyminen kisakeittiöön kilpailijapari 4

11:00    4. kilpailijapari aloittaa

12:30    1. kilpailijaparin annos tuomareille

12:40    2. kilpailijaparin annos tuomareille

12:50    3. kilpailijaparin annos tuomareille

12:50    1. kilpailijaparin keittiö puhdas

13:00    4. kilpailijaparin annos tuomareille

13:00    2. kilpailijaparin keittiö puhdas

13:10    3. kilpailijaparin keittiö puhdas

13:20    4. kilpailijaparin keittiö puhdas

13:20    KISATAUKO

Kisakeittiöiden siivous, semifinalistien haastattelut, kisakeittiöiden täydennys

14:00    Siirtyminen kisakeittiöön kilpailupari 5

14:10    5. kilpailijapari aloittaa

14:10    Siirtyminen kisakeittiöön kilpailupari 6

14:20    6. kilpailijapari aloittaa

14:20    Siirtyminen kisakeittiöön kilpailupari 7

14:30    7. kilpailijapari aloittaa

16:10    5. kilpailijaparin annos tuomareille

16:20    6. kilpailijaparin annos tuomareille

16:30    7. kilpailijaparin annos tuomareille

16:30    5. kilpailijaparin keittiö puhdas

16:40    6. kilpailijaparin keittiö puhdas

16:50    7. kilpailijaparin keittiö puhdas

16:50    Tuomarit kerääntyvät laskemaan pisteet

17:30    FINALISTIEN JULKISTUS KISA-ALUEELLA



76 views0 comments

Comments


bottom of page